Strefa Funduszy Europejskich

Odlotowe RPO WP

30-06-2016 r.
, red. Sylwia Tęcza/ Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

II Podkarpackie Pokazy Lotnicze za nami. Podczas imprezy, która w tym roku odbyła się na terenach Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, wszyscy widzowie mogli liczyć na solidną dawkę adrenaliny. Wszystko za sprawą ekstremalnych akrobacji lotniczych w wykonaniu najlepszych polskich pilotów.  Ale sporo atrakcji było również na ziemi. Stoisko promocyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego odwiedziło tysiące osób. Rozdaliśmy setki ulotek informacyjno – promocyjnych oraz gadżetów z logo RPO WP.

Mistrzowskie akrobacje na niebie  

W Jasionce można było podziwiać nie tylko samoloty i wykonywane na nich akrobacje, były też inne statki powietrzne: balony, paralotnie, a nawet wiatrakowiec. Najwięcej emocji jak można się było spodziewać dostarczyła Grupa Akrobacyjna "Żelazny "oraz FireBirds. Mistrzowsko zaprezentował się też Artur Kielak. Jego podniebne wyczyny budziły zachwyt wśród widzów. Równie efektownie prezentował się Zespół Akrobacyjny „Orlik”.

 

dsc04100.jpg

 

Pod „skrzydłami” Funduszy Europejskich

Udział w pokazach miały też samoloty zakupione ze środków Funduszy Europejskich, a więcej o Funduszach Unijnych można się było dowiedzieć na specjalnie przygotowanych stoiskach w obrębie strefy Funduszy Europejskich. Miłośnicy lotnictwa mieli w czym wybierać. Swoje stoiska promocyjne w ramach których na zwiedzających czekały nie tylko informacje, ale również niespodzianki prezentowali m.in.: podkarpackie uzdrowiska, Karpacka Troja, Muzeum Historyczne w Sanoku, Muzeum Dobranocek, Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem czy miasta: Krosno, Przemyśl, Stalowa Wola i Tarnobrzeg. Szczegółowych informacji o dostępnych w Polsce funduszach informowali na swoich stoiskach przedstawiciele: Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu i Ministerstwa Rozwoju, czy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Lotnicze podkarpackie

Podkarpackie stoi lotnictwem. To także nasza inteligentna specjalizacja, koło zamachowe podkarpackiej gospodarki, dlatego dbamy o to, aby było promowane i doceniane. A te pokazy są tego najlepszym przykładem i mam nadzieję, że będą się odbywały w coraz to innych miejscach regionu – mówił w Jasionce marszałek Władysław Ortyl. W pokazy włączyło się otwarte niedawno Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Tam również – oprócz zwiedzania obiektu – było wiele atrakcji. Można było na przykład zabawić się w pilota na symulatorze lotów, albo zrobić pamiątkowe zdjęcie w foto-budce. Był też pokaz dronów.

Odlotowe Fundusze Europejskie!

16-06-2016 r.
, red. Sylwia Tęcza/ Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Fundusze Europejskie zazwyczaj towarzyszą wielkim wydarzeniom w naszym regionie, nie zabraknie ich podczas II Podkarpackich Pokazów Lotniczych.

Na terenach Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce, gdzie nie tylko niebo, ale również ziemia wypełnione będą atrakcjami, planujemy zorganizować coś odlotowego. Dla obserwatorów podniebnych akrobacji szykujemy nie tylko stoisko promocyjne, ale całą strefę europejską z konkursami i zabawami!

Tego typu imprezy to dla osób zajmujących się wdrażaniem Funduszy Europejskich doskonała okazja, by promować i propagować informacje o  środkach unijnych dostępnych w naszym regionie i w kraju. Podczas lotniczego święta w obrębie naszej strefy na potencjalnych beneficjentów czekać będą specjaliści, którzy będą udzielać informacji o środkach dostępnych w ramach perspektywy finansowej 2014 - 2020. 

Teorię będzie można uzupełnić w bezpośrednich rozmowach z osobami, które już korzystały ze środków unijnych i zrealizowały projekty. W unijnej strefie planowana jest bowiem ekspozycja kilkudziesięciu instytucji i stowarzyszeń, które inicjowały swoją działalność, bądź też rozwijały się przy pomocy unijnego wsparcia.

Pod „skrzydłami” Funduszy Europejskich

24-06-2016 r.
, red. Sylwia Tęcza/ Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Podczas pokazów lotniczych, które odbędą się 25 czerwca na terenach Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce zorganizowana zostanie strefa Funduszy Europejskich. W obrębie strefy będzie można nie tylko uzyskać informacje na temat środków unijnych, dostępnych w ramach perspektywy finansowej 2014 – 2020, ale również porozmawiać z beneficjentami, którzy już korzystali z europejskiego wsparcia w poprzedniej perspektywie. Na stoiskach nasi beneficjenci będą prezentować oferty, jak również proponować swoje wyroby i produkty. Zapraszamy do strefy Funduszy Europejskich! Zwiedzającym gwarantujemy sporo emocji, ciekawe wrażenia oraz… niespodzianki!

fot_g_karnas_przemysl_z_katedry_0014a_ppoint.jpg 

UZDROWISKO RYMANÓW ZDRÓJ

Na stoisku promocyjnym będzie można zapoznać się z ofertą sanatoryjną, jak również zaopatrzyć się w kosmetyki produkowane w Rymanowie oraz wodę z uzdrowiska. 

 UZDROWISKO HORYNIEC ZDRÓJ

Przedstawiciele Uzdrowiska będą zachęcać do odwiedzin Horyńca Zdroju. Poza tym będzie można poznać zalety produkowanych tam kosmetyków oraz właściwości wody źródlanej „Horynianka”.

 UZDROWISKO IWONICZ ZDRÓJ

Oprócz oferty pobytu w Uzdrowisku, w tym miejscu będzie można zapoznać się z całą gamą kosmetyków produkowanych w uzdrowisku oraz otrzymać wszelkie niezbędne informacje na temat atrakcji znajdujących się w jego okolicach.

 SKANSEN ARCHEOLOGICZNY KARPACKA TROJA w TRZCINICY

Wizyta na tym stoisku będzie prawdziwą podróżą w czasie. Zagwarantuje to nie tylko historyczna ekspozycja, stroje i przedmioty. Odwiedziny w tym historycznym namiocie na pewno zainspirują nie jednego zwiedzającego do odwiedzin skansenu w Trzcinicy podczas któregoś z letnich weekendów. 

MUZEUM HISTORYCZNE W SANOKU

Do tego Muzeum zawitały Fundusze Europejskie i zmieniły to miejsce nie do poznania, przywracając mu dawną świetność i gwarantując rzesze zwiedzających. Dzięki unijnemu wsparciu dobudowano skrzydło w Zamku oraz zrewitalizowano zamkowy dziedziniec. O tych wszystkich inwestycjach będzie można dowiedzieć się więcej w zamkowym namiocie. Efekty prac remontowych zostaną pokazane na specjalnych tablicach i roll – upach. Ale to nie wszystkie atrakcje, które przygotowują na pokazy lotnicze pracownicy Muzeum. Specjalnie do Jasionki przyjadą grafiki i fotografie mistrza z Sanoka – Zdzisława Beksińskiego, który w sanockim Muzeum ma swoją galerię. Przewidywana jest również sprzedaż publikacji oraz dystrybucja gadżetów.

 MUZEUM DOBRANOCEK

Jedno z Muzeów przywołujących najmilsze skojarzenia z dzieciństwa. Na stoisku promocyjnym zaprezentowana zostanie wystawa pt. „Dobranocka w podróży” - ciekawe czy chodzi o podróż samolotem…

Na stoisku zapewnione będą również rozmaite gry i zabawy dla dzieci w tym plansze do poznawania przez dotyk, zoetrop, przeglądarki przezroczy. Gości na stoisku witać będzie na stoisku Reksio i Miś Uszatek we własnej osobie…

MUZEUM PRZEMYSŁU NAFTOWEGO I GAZOWNICZEGO W BÓBRCE / MUZEUM KULTURY ŁEMKOWSKIEJ W ZYNRANOWEJ

W jednym z wydawnictw promocyjnych - Podkarpackie porównywane jest do Teksasu, bo to właśnie w tym regionie należy upatrywać początków przemysłu naftowego. Co, jak i dlaczego? Na wszystkie pytanie odpowiedzi można znaleźć we wspaniałym Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, które również przyjedzie do Jasionki ze swoją ofertą. Co należy wiedzieć o nafcie i o Ignacym Łukasiewiczu? Przekonacie się sami, odwiedzając to stoisko. Dla dzieci przewidziano ciekawe warsztaty. Muzeum z Bóbrki zaprezentuje się wspólnie z Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Wizyta na tym stoisku to będzie prawdziwa podróż w czasie.

CENTRUM WIKLINIARSTWA w RUDNIKU n/SANEM.

Wiklinowe kosze, fotele czy stoliki i ozdoby ale nie tylko. W Rudniku nad Sanem – polskiej stolicy wikliny produkują również wiklinową… modę. Pokazy nietypowych sukienek budzą wiele emocji – dlatego też w przerwach pokazów na niebie zachęcamy do oglądania pokazów na ziemi i scenie oraz w namiocie należącym do Rudnika. Będzie tam możliwość zakupu wiklinowych produktów.

 MUZEUM FOTOGRAFICZNE JADERNÓWKA

Jeśli chcecie pamiątkę z pokazów lotniczych to musicie odwiedzić to stoisko. Jadernówka szykuje specjalne monidło, w którym będzie można wykonać sobie pamiątkową fotografię. Z pewnością fotografia będzie nie tylko oryginalna ale z akcentami lotniczymi. Oprócz tego na stoisku będzie błyszczeć… mnóstwo ciekawych eksponatów - głównie fotograficznych.

 MIASTO STALOWA WOLA

Swoją ekspozycję na pokazach przygotowuje Miasto Stalowa Wola. Przedstawiciele magistratu planują pokazać w ramach swojej ekspozycji nowoczesny samochód zakupiony z Funduszy Europejskich, wykorzystywany do ważenia i przewożenia śmieci.  

 MIASTO KROSNO

Z pewnością to stoisko będzie się cieszyło ogromnym zainteresowaniem wielbicieli latania. W krośnieńskim namiocie będzie można się poczuć jak w samolocie, wszystko za sprawą nowoczesnego symulatora lotów, który przenosi w przestworza – a przynajmniej wirtualnie… Oprócz tego wspaniałego urządzenia na stoisku promocyjnym Miasta Krosna czekają gadżety, pamiątki i  ulotki informacyjne. Przedstawiciele magistratu będą również udzielać informacji na temat strefy inwestycyjnej „Krosno – Lotnisko”, którą uzbrojono w ramach projektów unijnych. Zaprezentowane zostanie także Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej.

MIASTO PRZEMYŚL

Ulotki, broszury i materiały reklamowe – na pewno nie zabraknie ich na stoisku promocyjnym miasta Przemyśla. W namiocie, w którym prezentować się będzie to piękne miasto będzie można zapoznać się z oferta turystyczną miasta, poznać najatrakcyjniejsze miejsca ale również zobaczyć jak to miasto rozwinęło się pod względem gospodarczym, oczywiście dzięki Funduszom Europejskim.

 MIASTO TARNOBRZEG

Najczęściej Tarnobrzeg kojarzy nam się z Jeziorem Tarnobrzeskiem. Ale co oprócz tego miejscowość może zaoferować gościom? Tego dowiemy się jeśli odwiedzimy stoisko promocyjne miasta. W namiocie dostępne będą ulotki, broszury i materiały informacyjne na temat atrakcji turystycznych oraz kulturalnych, dostępnych w Tarnobrzegu i jego okolicach.

POLSKA AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI i MINISTERSTWO ROZWOJU

Stoisko promocyjne tych dwóch instytucji będzie wystawiało się pod szyldem Program Polska Wschodnia. To doskonała okazja dla osób, które zamierzają sięgnąć po dofinansowanie w ramach tego Programu. Obecni na stoisku eksperci odpowiedzą na każde pytanie, rozwieją ewentualne wątpliwości i obawy potencjalnych beneficjentów. Przedstawiciele PARP-u oraz MR – u będą udzielać informacji oraz dystrybuować materiały informacyjno – promocyjne na temat PO Polska Wschodnia.

RZESZOWSKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Stoisko RARR-u to miejsce, które w szczególności powinny odwiedzić osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz tacy, którzy chcieliby taką działalność rozpocząć. Przedstawiciele Agencji oferują w ramach swojej ekspozycji doradztwo w zakresie wsparcia finansowego dla tej grupy beneficjentów. Ponadto przedstawią ofertę Inkubatora Technologicznego AEROPOLIS, Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania, jak również ofertę Platformy startowej  „TechnoPark BiznesHub”. Na stoisku RARR-u będzie można zapoznać się z rozwiązaniami zastosowanymi w firmie Cervi Robotics (samolot pionowego startu i quad do monitorowania terenów). Zaprezentowana zostanie również firma B Technology (drony „B”: B-Flying Car, B-Unstoppable).

 AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU/ O MIELEC I TARNOBRZEG

To miejsce, które z pewnością zainteresuje najbardziej przedsiębiorczych mieszkańców regionu.  Przez cały dzień na stoisku będzie można poznać ofertę Specjalnych Stref Ekonomicznych, działających w tych dwóch miastach oraz poznać ciekawostki związane z funkcjonowaniem tych obszarów, jak również firm w nich działających.

SPÓŁDZIELNIA CUKIERNICZA ROKSANA STRZYŻÓW

To będzie z pewnością najsłodszy namiot na całym lotnisku. Poziom adrenaliny skutecznie podniosą nam akrobacje na niebie, o poziom cukru we krwi zadbają przedstawiciele cukierni właśnie na tym stoisku. Zapraszamy.

 KOMENDA WOJEWÓDZKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W RZESZOWIE

Są jednymi z najprężniejszych instytucji, które korzystają z Funduszy Europejskich. Na stoisku w trakcie pokazów lotniczych pokażą nam w jaki sposób środki unijne ułatwiły im pracę. Obok stoiska zaprezentowane zostaną trzy samochody pozyskane w ramach unijnego projektu. Dodatkowo prezentowany będzie samochód Ratownictwa Wysokościowego niezbędny do zaopatrzenia w sprzęt strażaków wchodzących w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego mających przeprowadzić pokaz ratownictwa wysokościowego.

 HILTON GARDEN INN - CENTRUM KULTURALNO - HANDLOWE MILLENIUM HALL

Hilton Garden Inn to miejsce, które współpracuje z Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną – promującą atrakcje turystyczne regionu. Dlatego też odwiedzając namiot poznamy nie tylko ofertę noclegową hotelu, ale również całą ofertę turystyczną Rzeszowa i Podkarpacia. W namiocie dostępna będzie również oferta handlowa, proponowana przez jedną z największych galerii w Rzeszowie.

I Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Przeżyjmy to jeszcze raz…

16-06-2016 r.
, red. Sylwia Tęcza/ Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Podkarpackie Pokazy LotniczeNa Skrzydłach Funduszy Europejskich – pod takim hasłem w ubiegłym roku organizowaliśmy pokazy lotnicze w Mielcu. Podczas dwóch dni wielkiego lotniczego święta mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe akrobacje lotnicze, mrożące krew w żyłach figury wykonywane na przepięknych samolotach i doskonały kunszt pilotów.

Przez dwa dni trwania imprezy mieleckie lotnisko oraz nasze stoisko odwiedziło 80 000 widzów. W niebo wzbiło się 54 statki powietrzne. Wydano 124 akredytacji dla dziennikarzy i spotterów. Naszą stronę internetową odwiedziło ponad 100 000 osób, a w specjalnym monidle ustawionym w hali namiotowej na terenie lotniska, pamiątkowe zdjęcie wykonało prawie 2 tys.uczestników.

Impreza współfinansowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję